I.Kozakēvičas LNKBA  jaunais radošo pasākumu cikls – tā nosaukums ir “Trīs lieliski mākslinieki – startēja 15.07  ar programmu “Mihailam Barišņikovam-75”. Jā, šis brīnišķīgais dejotājs un aktieris, kurš dzimis Rīgā, svin šogad jubileju. Atgādināsim: Barišņikovs LR saņēma pilsonība par īpašiem nopelniem.Viņš ir valsts augstākā apbalvojuma – Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris.Pēdējā laikā mākslinieks aktīvi sadarbojies ar režisoru Alvi Hermani. Ka arī Rīgā Lāčplēša ielā tiek renovēta liela māja (arhitekte Z. Gaile)- tajā atradīsies M. Barišņikova mākslas Centrs.

Klātesošie klausījās profesora Rafi Haradžanjana un žurnālista un rakstnieka Andreja Šavreja stāstus un pārdomas. Šavrejam ir nesen izdotā grāmata “Rigi un viņas trīs Mišas”, kurā viena trešdaļa veltīta Barišņikovam. Labi strukturētā programmā (videorežisore Ludmila Bičkova)  redzējām Barišņikovu dokumentālos kadrus. Mēs arī viņu redzējām ekranā klasiskās un modernās dejas, kā arī teātrālas lomas.Baltkrievu māksliniece (tagad dzīvo Rīgā) Olga Jakubovskaja, kura tagad kļuva par LNKBA  aktīvisti, Šavrejam uzdāvināja savu darbu – viņa brīnišķīgo portretu.Un šis fakts arī ienesa svaigu krāsu koncerta programmā. Ir svarīgi, ka klausītāji un skatītāji taja daudz uzzināja un bija ļoti pateicīgi.

P.S. Un te ir Rīgas žurnālista Andreja Šavrija atbalss raksts;

https://rus.lsm.lv/statja/za-efirom/za-efirom/17.07.2023-andrei-savrei-v-latviiskoi-stolice-otmetili-yubilei-velikogo-rizanina-mixaila-barysnikova-kamerno-i-dusevno.a516772/?fbclid=IwAR3pvHVA4tnErVx8BIV6d34_ufR-rID97XRwejZjrQVbY6yV5BlzL_zzXM4