Sestdien, 2016. gada 1.oktobrī no 10.00 līdz 20.00, Rīgas Latviešu biedrībā, Merķeļa ielā 13, notiks Somugru tautu dienaSomugru tautu dienas Latvijā tiek rīkotas jau trešo gadu pēc kārtas. Tās ieskandinās piektdien, 30. septembrī Cēsu Vēstures un mākslas muzejā un Rīgas Igauņu biedrībā, bet noslēguma diena – svētdien, 2.oktobrī  Ventspilī. RLB paredzēta svētku svinīga atklāšana ar goda viesu un somugru tautu valstu (Igaunija, Somija, Ungārija) vēstnieku piedalīšanos. Starptautisko konferenci „Somugru tautu mītiskais un maģiskais mantojums” vadīs Dr.habil.philol. Janīna Kursīte – Pakule, tajā piedalīsies lektori no Igaunijas, Somijas, Ungārijas un Latvijas. Sarīkojumā būs skatāmas Igaunijas somugru mazākumtautību  amatniecības, mākslas un grāmatu izstādes, kā arī dokumentālās filmas  par šo tautu kultūru. Apmeklētāji varēs baudīt krāšņu tradicionālās mūzikas koncertu, kā arī līdzdarboties interaktīvās norisēs: piedalīties lībiešu valodas apguvē, strādāt amatniecības radošajās darbnīcās, dziedāt un iesaistīties līdzi deju un spēļu sarīkojumā. Par krāšņo sarīkojuma programmu īpaši gādās galvenie sadarbības partneri no Igaunijas – B/O „Fenno – Ugria”.
Sarīkojuma darba valodas: angļu un krievu.
16.00 – 17.30 TRADICIONĀLĀS MŪZIKAS KONCERTS

Piedalās: Ernests Spīčs (Latvija), Lībiešu dziesmu ansamblis „Līvlist” (Latvija), Folkloras draugu kopa „Skandinieki” (Latvija), Viesi no Igaunijas: Udmurtiešu dziesmu un deju ansabmlis  Jumšan Gur, solists Nikolajs Aņisimovs un akordeonists Pāvels Kutergins, Udmurtiešu vokālais ansamblis Ošmes, udmurtiešu dziesminiece Maria Korepanova, Mariešu tautas mūzikas dziedātāja Anna Mišina, Ingriešu-somu folkloras kopa Röntyskä un  Ņikita Djačkovs,  Igauņu un setu dziesminieks, akordeonists un danču vadītājs Jāns Sarvs (Jaan Sarv)

18.30 – 20.00 SOMUGRU DEJAS UN SPĒLES

Piedalās: lībiešu un Igaunijas mazākumtautību somugru tautu muzikanti

Informācija: www.rlb.lv, www.cesis.lv, www.livones.lv , https://www.facebook.com/SomugruTautuDienas/

tālrunis: 29528421

IEEJA BRĪVA
Rīko: Rīgas Latviešu biedrība sadarbībā ar B/O Fenno – Ugria (Tallina) un “Līvõd Īt /Līvu (Lībiešu) savienību” un somugru tautu vēstniecībām Latvijā (Igaunija, Ungārija, Somija)

Atbalsta: Rīgas dome, SIA Metsa Forest Latvia,  Igaunijas Republikas Kultūras ministrija, Igaunijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, Radu tautu programma (Igaunija), V/A Latvijas Institūts, A/S Hanzas Maiznīca