LR saeimas cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija 2012.gada 10.janvārī Sarkanajā zālē (Jēkaba ielā 11) ir organizējusi konsultācijas ar biedrībām un nodibinājumiem, kas darbojas plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes un cilvēktiesību jomās, par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu kandidatūrām. Sanāksmē piedalījās I.Kozakēvičas valdes locekļi Rafi Haradžanjans un Zufars Zainulins.

Diskusijas gaitā R.Haradžanjans atzīmējis, ka nav tik svarīgi vai kandidāts jau strādāja šajā padomē, vai tas ir jauns cilvēks. Svarīgi lai tas būtu profesionāls sabiedrisko attiecību nozarē. Ir runāts par to, ka radio un televīzijai ir pamaz naudas. Bet kad izdevumi tiek samazināti tās pirmkārt skar tieši mazākumtautību pārraides. Tā Asociācijai izdevās aizstāvēt un saglabāt savas radiopārraides tikai ar tā laika prezidenta V.Zatlera palīdzību, bet tika pārtraukta integrācijas rakstura pārraide “Mēs visi” (redaktors Bronislavs Sprīdzans).

Televīzija par mazākumtautībām lielāko tiesu atceras tikai kādā asā situācija, skandāla gadījumā. Visi Asociācijas panākumi kultūrā – festivāli, daudzas izstādes, svētdienas skolu darbs – diemžēl, pilnīgi paliek ārpus uzmanības. Kaut tieši ar tādiem uzdevumiem savā laikā tapa septītais kanāls. Mēs ceram, ka jaunā padomēs sastāvā būs cilvēks, kura īpašs uzdevums ir nodarboties tieši ar mazākumtautības problēmām un kultūru.

Vairāk par tēmu: Dita Arāja. Sabiedrības vārdā