Festivāls “Vienoti dažādībā 2024” atklājas I.Kozakēvičas LNKBA Namā 11. novembrī. Atzīmēsim, ka šādu daudzprogrammu mākslas festivālu mēs rīkojam jau 22. reizi! Mākslas cīkls tika atklāts ar skaistu kamermūzikas koncertu. L.zālē Slokas 37 muzicēja Annas Parkitas (piano) un Přžemisłava Veržbas (cello) duets. Uz Lātviju viņi ieradās no Polijas pilsētas Kielces, kas atrodas 170. km attālumā no Varšavas. Tie ir jauni, bet jau pieredzējuši mūziķi. Viņiem ir labi izveidots ansamblis: viens otru labi saprot uzstāšanās procesā. Pianiste Anna elastīga, taču lieliski notur ritmisko pamatu. Viņas partneris lieliski uzsver sava instrumenta – čella – “vīrišķo tembru”. Viņi mums rādīja oriģināli atlasītu repertuāru, kuru spēlēja ar radošu brīvību. Kāda ir programmas oriģinalitāte? To pilnībā veidoja poļu autoru darbi. Sākot no Frederika Šopēna, Vitolda Ļutoslavska un beidzot ar autoriem, kuri turpina savu dzīves ceļu un radošo darbību.
Klausītāji bija pateicīgi par kopā pavadīto laiku un apbalvoja viesus no Polijas ar siltu uzņemšanu un sirsnīgiem aplausiem.
Īpašā, draudzīgā, daudziem LNKBA pasākumiem raksturīgā gaisotnē, 12. novembrī Kamīnzālē notika izstādes “Artūra Ņikitina portreti” atklāšana. Mēneša laikā tūr var apskatīt diezgan daudz darbu, kas apbrīno ar meistarību un unikālo redzējumu. Izstāde ir Ulda Stabulnieka, Noras Novikas, Mihaila Tāla, Rafi Haradžanjana portreti. Tur ir arī Rīgas viesu portreti. Piemēram, avaru mākslinieka Rasulsa Gamzatova. Meistara draugs profesors Rafi Haradžanjans pastāstīja par viņa tikšanos ar Arturu Ņikitinu, viņa darba metodi. Ar prieku klausījāmies kā muzicēja trīs jaunie pianisti. Īpaši jāatzīmē Jāz. Vītola “Valsis-Kapriss” virtuozais izpildījums – spēlēja Darija Bondarenko. Paldies izstādes kuratoram Jūrijam Slavikam un mākslinieka dēlam, viņa vārdabrālim Artūram Ņikitinam par darbiem, kurus viņš iedeva izstādei. Iesakām apmeklēt šo augsti profesionālo izstādi, pie tam – par brīvu!