Grības informēt par ļoti veiksmīgu pavasara sezonas atklāšanu I.Kozakēvičas LNKBA Namā. Skatītāju bija daudz, dalībnieku – mākslinieki un mūziķi – kupls skaits. Daudznacionālais!  Bija ar mūms arī ievērojami latviešu inteliģences pārstāvji.   Esam apkopojuši dokumentālu kadru izlasi, kurā iemūžināts dienas varonis – Vilhelms Purvītis ar savu nestandarta izskatu. Arī parādījām no ekrāna kadri, kurās redzami viņa krāsainie audekli. Esam piesaistījuši daudzus gleznotājus piedalīties izstādē. Tie ir aptuveni 10 tautību un dažādu paaudžu pārstāvji. Ir pat mākslinieki no Rēzeknes (P.Ostapcevs) un Ludzas (G.Toldorava). Daži cilvēki LNKBA namā izstādīja savus darbus pirmo reizi. Jāpiemin tādi atzīti vārdi kā Arturs Ņikitins, Jūris Ģērmanis, Vjačeslavs Telešs, Babkens Stepanjans, Andrejs Severestņikovs, Georgijs Krutojs, Vasīlijs Hvatovs, Irina Kopeikina, Nugzars Paksadze, Vasils Mališits, Andris Ābiļevs, Anna Peipinja…

Daba – viņa iedvesmo daudzus.

Priecājāmies redzēt pieredzējušo UNESCO vietējās nodaļas vadītāju Baibu Moļņiku. Viņa bija kopā ar mums visu vakaru, teica draudzīgus vārdus no skatuves un aicināja uz turpmāku sadarbību. Mums arī patīk šī ideja. Kā parasti, izstādes atklāšanas ceremoniju pavadījām ar koncertu. Un te atkal bijām liecinieki dažādu paaudžu talantīgu cilvēku mijiedarbībai.

Koncerts bija kamerveida un ļoti krāsains, kontrastu pilns. Skanēja blokflautas un jakutu homus, vijole (septiņgadīgā Sofija Poļiščuka) un tatāru dziesma (dziedāja jaunā Lana), dzejoļi krievu un latviešu valodā (Tamara Jermolova), Alfrēda Kalniņa un Arama Hačaturjana ainaviskie klavierskaņdarbi (Rafi Haradžanjans), Parafrāze par latviešu dziesmu tēmām akordeonam – to sacerējis Saša Antonovs.
Īpaši sparīgi uzstājās vācu ansambļa “Morgenrot” sieviešu instrumentālais kvartets – dāmas bija tautastērpos.

Pēdējā laikā daudz tiek runāts par sabiedrības lielākas integrācijas nepieciešamību. Šķiet, ka LNKBA šajā jautājumā ir rādījis īstu piemēru. Integrācija caur kultūru, savstarpēju uzmanību un savstarpēju cieņu. Gaidām publiku. Biļetes nav nepieciešamas.

No 13.-20.aprīlim LNKBA Namā notiek Astotais festivāls – “Pavasara avots”. Gribu uzsvērt, ka pasākumos tiks atspoguļota arī ukraiņu kultūras tēma. Turklāt 15. aprīlī koncertā – pēc mana uzaicinājuma-  piedalīsies divas pavisam jaunas pianistes no Kijevas, bēgļi. Gaidām publiku. Biļetes nav nepieciešamas.