Šis interesantais un plāšs notikums, sava veida mākslinieciskā “mozaīka”, vairāk nekā veiksmīgi 2021. g.16. jūlija plkst.18.00 I.Kozakēvičas LNKBA Nama parkā atklāja sešu daudzveidīgu programmu ciklu, kūru vieno svaigas radošas idejas, cieņa pret tradīcijām, jauna meklējumi, kā arī nosaukums: “Vasaras vakari Slokas 37” Scenārija autors profesors Rafi Haradžanjans lasītā fragmentus no
Tariverdjeva grāmatas: vini bija rūpīgi atlasīti no komponista memuāriem “Es vienkārši dzīvoju”un stāstā par Mikaela neparasto raksturu, par grūtībām viņa radošajā un dzīves ceļā.

Ludmila Bičkova ar entuziasmu un prieku stāstīja komponista biogrāfiu. Patīkami atzīmēt, ka pianists un improvizators Jurijs Kaspers, būdams iedvesmojās no koncerta idejas, tam speciāli radīja Piano Fantasy par Tariverdjeva tēmām. Soprāns Olga Barišmane un baritons Jurijs Tihomirovs klausītājiem “uzdāvināja” pa piecam dažāda rakstura dziesmam. Venu dziesmu viņi dziedāja duetā – kā negaidītu dāvanu auditorijai.

Patīkami atzīmēt, ka Asociācijas Nama parkā ieradās daudzi atsaucīgi un inteliģenti klausītāji (protams, tika ievēroti sanitārie standarti un arī tika pieminēta masveida vakcinācijas nepieciešamība). Daži cilvēki svaigā gaisā apmetās tieši uz zāles, uz parka zālienā. Tas nevarēja ne novest pie šādas domas: cik jauki būtu, ja kāds sponsors, kurš mīl mūziku, sādiem gadījumiem ziedos Asociācijai 5-6 saliekamus solus. Mēs nepaliksīm parādā: pie katras izdevības mēs izteiksim viņam pateicību.