I.Kozakevičas Latvijas Nacionālo kultūras biedrību asociācija (turpmāk – LNKBA) ir dibināta 1988.gada 30.novembrī un sekmīgi veicina cittautiešu aktīvu piedalīšanos Latvijas neatkarības atjaunošanas procesā. Visus šos gadus Asociācija, kura apvieno vairāk nekādivdesmit dažādu tautību biedrības un savienības, veic aktīvu un izvērstu darbību kultūras un izglitības jomā, palīdz daudziem Latvijas iedzīvotājiem saglabāt savu nacionālo identiskumu un, vienlaikus, integrēties Latvijas sabiedrībā, audzina Latvijai lojālus cilvēkus. Vēršamies pie Jums sakarā ar paredzētiem Augstskolu likuma grozījumiem.

Pēc mūsu viedokļa, kvantitatīvais kritērijs, kurš nosaka Universitātes statusu (4000 studenti), ir nepamatots ņemot vērā gan Latvijas demogrāfisko situāciju, gan grūtības ar ārzemju studentu piesaistīšanu sakarā ar Covid-19 pandēmiju. Kā atzīmē LNKBA Valdes loceklis Vjačeslavs Telešs (2006. gadā māksliniekam piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis): “Latgalē dzīvo otra lielākā baltkrievu diaspora pasaulē. Daugavpils Universitātē mācās (vai ir beiguši) kopā ar citu tautību studentiem arī baltkrievu studenti. Gadu gaitā DU irizveidojusies laba sadarbība ar Vitebskas pedagoģisko universitāti. Ģeogrāfiskais stāvoklis un ciešā sadarbība rada labas iespējas piesaistīt Daugavpils Universitātei baltkrievu studentus un realizēt sadarbības projektus”.

Kā saprotams, politiskās situācijas dēļ atzīmētie apstākļi pašreizējā laikā ir īpaši svarīgi. Kopā ar Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultātesdocētājiem un studentiem Rīgā augstā mākslinieciskā līmenī tikarealizēti vairāki projekti. Tostarp arī starptautiska mēroga,piesaistot māksliniekus no citam Eiropas valstīm. Atzimēsim, kā darbs ar radošiem Latgales cilvēkiem ir viens no svarīgākajiem LNKBA darbības virzieniem. Uzskatām, ka minēto studentu skaitu kvantitatīvo kritēriju no grozījumiem būtu jāizņem. Daugavpils Universitātes statusa maiņa var negatīvi ietekmēt gan kopumā vispārējo kultūras un izglītības līmeni Latgales reģionā un visā Latvijā, gan konkrēti mūsu sadarbību.

Ar cieņu,

I.Kozakēvičas LNKBA Valdes vārdā Valdes priekšsēdētājs,

Dr.Rafi Haradžanjans.

2021.gadā 04.08. Rīgā

REZONANSE. Prof. Arvids Barsevskis (Daugavpils)^ Liels paldies Belyaev Gleb! Nodod lūdzu ari pateicības vārdus doktoram Rafi Haradžanjanam un citiem kolēģiem no LNKBA par atbalstu! (Fb. 2021.09.03)

И Сейм, и Кабинет министров делают все, чтобы ликвидировать Лиепайские и Даугавпилсский университеты. Критерий “минимум 4000 учащихся” невыполним, считает профессор Лиепайского университета Павел Юрс.

https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/KtbxLxgdjfKwZZnCftvlmfrwjrVFvCxvzL

Evija Papule (Fb, 2021, 03.15)

Piektdien, šā gada 12.martā, Daugavpilī tikāmies ar pilsētas Domes vadītājiem, DU rektori, paužot atbalstu. Nozīmīgi, ka visi, uzsveru, visi pašvaldības deputāti priekšsēdētāja I. Prelatova vadībā redz Universitāti Latgalē un Daugavpilī. L.Jankovska, kurai ir liela profesionālā pieredze izglītībā (medicīna), vadot medicīnas koledžu DU sastāvā, novērtē tieši šādu modeli. DU būt!

На третье чтение в Сейм переданы поправки к Закону о высших школах — и оттуда вычеркнута вызвавшая много споров норма о том, что для получения статуса научного университета учебное заведение должно иметь более 4 тыс. воспитанников. Об этом сообщает Мин. образования. Этот критерий не могли выполнить Лиепайский и Даугавпилсский университеты.

https://rus.lsm.lv/statja/novosti/politika/minobrazovanija-gotovo-dat-liepae-i-daugavpilsu-shans-sohranit-universiteti.a397065/