11.septembrī plkst.18.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas Mākslas un mūzikas nodaļā Brīvības ielā 49/53 2.stāvā cikla „Restartējot saknes: es protu vācu valodu” ietvaros tiek rīkota tikšanās ar Mencendorfa nama www.mencendorfanams.com vadītāju Ilonu Auderi un Latvijas Valsts arhīva www.itl.rtu.lv/LVA/index3.php?id=47 Personu fondu un ārvalstu dokumentu nodaļas arhīva ekspertu Gunti Švītiņu.

Дворец Морицбург - охотничий замок - фото

Pasākums notiks latviešu valodā. Ieeja brīva, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Tikšanos ciklu „Restartējot saknes: es protu vācu valodu” sadarbībā ar Rīgas Centrālo bibliotēku organizē Rīgas Vācu kultūras biedrība.

Atbalstu sniedz Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecība www.riga.diplo.de, Latvijas Vācu savienība www.verband.lv, Ārzemju kultūras attiecību institūts (Institut für Auslandsbeziehungen, www.ifa.de), Gētes institūts Rīgā www.goethe.de/riga un Latvijas Studējošo vortāls „StudentNet” www.studentnet.lv.

Tikšanās ievadā uzstāsies Rīgas Vācu kultūras biedrības vokālā ansambļa „Morgenrot” dziedātāju grupa. Ilona Audere un Guntis Švītiņš dalīsies vācu valodas apguves pieredzē un pastāstīs, kā valoda tiek izmantota viņu darba un dzīves gaitās. Tikšanās viesi pārstāv vēstures jomu, tāpēc sarunā tiks skarta arī vēsture tēma. Tikšanās notiks dialoga formā, un dalībnieki viesiem varēs uzdot jautājumus un dalīties arī savās pārdomās. Noslēgumā tiks piedāvāta neliela atjautības viktorīna par Vācijas tematu.

Ar Egona Ziediņa grāmatu „Vācu valoda trīs mēnešoshttp://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/katalogs/product.php?prod_id=5313&cat_id=REw=&sub_cat_id=RExUVQ==&third_cat_id=RExUVVZS&search=Bells” un Heinriha Bella romānu „Eņģelis klusēja” tikšanos atbalsta apgāds „Zvaigzne ABC”www.zvaigzne.lv.

 

Ilona Audere (1958) studējusi filoloģiju Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē, ieguvusi doktora grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, pētījusi Lībekas un Rīgas stiklinieku darbnīcu sakarus. Strādājusi par latviešu valodas un literatūras skolotāju Rīgas 25.vidusskolā, lasījusi lekcijas Latvijas Kultūras akadēmijā un Latvijas Mākslas akadēmijā, no 1992.gada strādā Mencendorfa namā, no 2002.gada ir tā vadītāja. Ilona Audere ir mākslas un kultūras projektu organizatore un kuratore, regulāri publicējas plašsaziņas līdzekļos.

 

Guntis Švītiņš (1954) mācījies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Stikla mākslinieciskās apstrādes nodaļā, beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures un teorijas nodaļu. Vadījis Mākslas nodaļu Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, bijis Latviešu glezniecības nodaļas zinātniskais līdzstrādnieks Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā, kopš 1995.gada strādā Latvijas Nacionālajā arhīvā. Sākot no 1983.gada, sagatavojis, iekārtojis un kūrējis tēlotājas mākslas, lietišķās mākslas un dokumentu izstādes. Kopš 1984.gada Gunta Švītiņa publikācijas par latviešu tēlotājas mākslas jautājumiem lasāmas Latvijas un ārvalstu presē. Kā grafiķis izstādēs piedalās kopš 1977.gada, grupu un personālizstādes Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Armēnijā, Spānijā, Kolumbijā.