11.-12 septembrī Valgā (Igaunija) notika interesantas tikšanās ar Igaunijas mazākumtautību Asociācijas (priekšsēdētājs Timurs Seifulens) parstāvjiem. Mums ar kolēģiem no Tallinas ir ilggadīgie sakari un speciālais sadarbības Līgums. Valgas Kultūras namā profesors Rafi Haradžanjans un jaunie Rīgas mūziķi Gļebs Beļjaevs, Platons Buravickis atskaņoja gan klasisku, gan mūsdienu klaviermūzikas paraugus. Bet Georgijs Tofans sirsnīgi nodziedāja moldāvu tautas dziesmas. Mākslinieks Valerijs Makovojs parādīja klātesošiem akvareļu un pastāstīja par akvarelista darba noslēpumiem.

26. septembrī Tallinas Valsts bibliotēkas zālē, tieši tad, kad Igaunija oficiāli atzīmēja savas valsts tautas Dienu, mūsu Asociācijas pārstāvji piedalījās Forumā. Šoreiz tās bija veltīts jaunas paaudzes audzināšanas problemātikai. Ar savām domām ar Foruma dalībniekiem dālijās LNKBA Valdes locekļi R.Haradžanjans un G.Tofans. Uzstājās arī 17-gadīgs Aliks Malenieks no tataru-bašķiru biedrības “Čišme”.

Tagad gaidām talantīgus radošos kolektīvus no Tallinas un Valgas uz saviem svētkiem: 20. novembrī plkst. 17:00 Rīgas I.Kozakēvčas Poļu vidusskolas (direktore Marija Fomina) zālē ar plašo folkloras ansambļu koncertu atklāsim savu MAZĀKUMTAUTĪBU MĀKSLAS 8. FESTIVĀLU “VIENOTI DAŽĀDĪBĀ – 2010″. Šogad Festivāls norit līdz 4. decembrim, un tā ietvaros notiks veseli astoņi pasākumi!