No 8. līdz 10. jūlijam vienā no ASV visnozīmīgākajiem kultūras centriem – Sanfrancisko pilsētā notika “Milton & Peggy Salkind 3rd International Piano Duo Festival”. Tajā piedalījās septiņi klavieru dueti. Pieci no ASV un Kanādas, divi no Eiropas – Itālijas un Latvijas. Koncerti tika organizēti brīnišķīgajos San-Francisko konservatorijas zālēs. Latviju festivālā pārstāvēja klavieru duets, pianisti-rīdzinieki: profesors Dr. art Rafi Haradžanjans un viņa bijušais audzēknis, mūzikas maģistrs Ruslans Perežilo. Duets piedalījās četros koncertos ar speciāli sagatavotiem L.Bernstaina, U.Bolkoma, A. Piacollas, K.Guastavino skaņdarbiem. Latvijas mūziķu amerikāņu skaņdarbu interpretācija izraisīja lielo publikas interesi un saņēma pozitīvo kritiķu atsauksmi (sk. piem. šeit).

Īpašs koncerts – A Tribute to Nora Novik – ar speciālu memoriālo programmu atzīmēja izcilas latviešu pianistes Noras Novikas (1941-2009) nopelnus mūsu laikmeta pasaules klavierduetu mākslā. Pirmo reizi Riga Piano DuoNora Novika un Rafi Haradžanjans – tika uzaicināti San Francisko 2007. gadā. Amerikas publika pieņēmusi viņus ar entuziasmu un milzīgo atsaucību, duets saņēmis fantastiski slavējošas recenzijas. Gadu vēlāk vasarā duets atkal apmeklējis ASV ar vēl plašāku programmu.

Lielāku koncerta daļu Noras Novikas piemiņai uz skatuves bija klavieru duets no Rīgas Ruslans un Rafi, atskaņojot 7 dažādus rakstura un stila darbus: daži no Riga Piano Duo repertuāra pērlēm, ka arī divi skaņdarbi, nesen rakstīti un veltīti Norai (prof. Genadija Belova no Sankt-Peterburgas „Lullaby for Nora” un Kalifornijas komponistes Sondras Klarkas “Nora’s Waltz”, kurš skanēja pirmo reizi pasaulē). Ar lielo interesi klausītāji pieņēma latviešu komponista Pētera Vaska Variāciju divām klavierēm, kura veltīta Noras un Rafi klavieru duetam.

Svarīgi, ka festivālā tika realizēti dažādu valsts mūziķu sadarbības idejas. Tā duets Ruslans un Rafi muzicēja 8-rocīgajos ansambļos uz divām klavierēm kopā ar Angelo piano duo (ASV) un Duo Turgeon (Kanada).

Profesors Rafi Haradžanjans un Ruslans Perežilo vadīja trīs meistarklases ar San-Francisko konservatorijas studentiem, dālijas ar savam zināšanām un pieredzi. Festivāla ietvaros notika arī seminārs „Masterpieces of Living Composers”, – ipaši interesanta bija iepazīšanās ar komponista Davida Garnera (dz.1954) ritmiski aso un tēlaino mūziku.

Festivāla sponsoru sarakstā ir atrādama arī Rietumu Banka, kas palīdzējusi segt ceļa izdevumus mūsu duetam.

Dažas fotogrāfijas no festivāla mūsu galerijā.