Prieks atzīmēt, ka visi trīs Festivāla koncerti tika lieliski apmeklēti!

28.11.09 Sv.Pētera baznīcā notika lielais gala-koncerts. Festivāla dalībniekus un klausītājus apsveica, novēlēja panākumus un spilgtus iespaidus I.Kozakēvičas LNKBA priekšsēdētājs Rafi Haradžanjans, zāles direktore Mariana Ozolņa, kā arī Rīgas Domes deputāte Eiženija Aldermane. Plašajā programmā, kuras ilgums bija divas ar pusi stundas, īpašu skatītāju atsaucību izsauca Uzbeku ansamblis „Uč kuduk”, Martas Ļubimovas jauniešu koris (atskaņojumā piedalījās arī komponists Ingmars Zemzaris), Tataru-baškiru ansamblis „Čišme”, krievu koris „Sudaruški”, poļu koris no Rēzeknes, ebreju koris „Šofar”. Veselu virkni dziesmu nodziedāja viesi no Tallinas – ingermanlandiešu sieviešu ansamblis. Programmu tajā vakarā vadīja Rīgas I.Kozakēvičas Poļu skolas audzēkņi.

Liela un daudzveidīga programma bija koncertā „Veltījums Norai Novikai”. Ar lieliem panākumiem tas izskanēja RLB Zelta zālē 03.12.09. Uzstājās gan labi pazīstami mākslinieki, tādi kā profesors Rafi Haradžanjans (viņš muzicēja kopā ar saviem pieciem studentiem), vijolnieks Jānis Bulavs, baritons Vlads Šulmanis, pianiste Zarema Ginzburga, gan jaunie mūziķi, starp kuriem īpašu publikas atsaucību izpelnījās Dainis Medjaniks (vijole), Paulina Zujeviča (saksofons) un Aleksandrs Uvarovs (klavieres). Spēlēja klavieru dueti no Rīgas, Jelgavas, Kuldīgas un Mārupes. Skanēja klasiķu darbi, kā arī mūsdienu latviešu komponistu skaņdarbi (P.Vasks, A.Grīnups, I.Zemzaris, R.Kalsons). Ar milzīgu interesi auditorija klausījās pavisam jaunas miniatūras klavierēm četrrocīgi: G.Belova (Krievija) „Šūpuļdziesmu Norai” un A.Nevoloviča (Vācija) „Posskriptumu”. Latgaliešu koris (vadītāja Rasma Lamzola) palika atmiņā ar silto skanējumu. Programmu noslēdza briljantzilā Arama Hačaturjana „Zobenu deja” (R.Haradžanjana apdare divām klavierēm astoņrocīgi), kuru tik ļoti mīlēja spēlēt Nora Novika. Programmu vadīja Olga Pitenko – Noras skolniece, tagad – pedagoģe no Olaines. Foajē tieši šajā vakarā bija izstādīta I.Kozakēvičas LNKBA mākslinieku gleznu izstāde.

05.12.09 Asociācijas namā notika jautrs koncerts bērniem „Assorti”, kurā piedalījās gan solisti, gan nelieli kolektīvi. Īpaši aktīvi bija Rīgas 68-ās (vad. Svetlana Šibajeva) un Latvijas galvaspilsētas Ukraiņu skolas audzēkņi (vad. Edvīns Vilkaušs). Labu iespaidu atstāja jaunie pianisti Ilona Ivanova un Aleksandrs Uvarovs, kuri ar prieku interpretēja S.Rahmaņinova mūziku. 11-gadigā Žozefīne Milova skaisti un pārliecinoši dziedāja ar humoru pilno grieķu tautas dziesmu „Gailītis”, bet Datija Bališeva – dziesmu „Melnais kaķis”.