Šī gada Aleksandra Čaka balvu saņems tulkotāji Rauls Čilačiva un bulgāru atdzejotāja Aksinija Mihailova, kā arī mākslinieki Pāvils Šēnhofs un Edmunds Jansons, portālu “Delfi” informē Rīgas Domes pārstāvji.

Abi tulkotāji balvu saņems par Aleksandra Čaka dzejas popularizēšanu pasaulē – viņiem abiem šogad iznākušas Aleksandra Čaka atdzejas grāmatas. Savukārt nominācijā par mākslinieciski augstvērtīgu un novatorisku Rīgas interpretējumu mākslā žūrijas komisija balvu piešķir Pāvilam Šēnhofam par gleznu ciklu “A. Čaka Rīga” un Edmundam Jansonam ar radošo grupu par animācijas filmu “Pavasaris Vārnu ielā”.

Svinīgā pasniegšana notiks Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē, 27. oktobrī, dzejnieka Aleksandra Čaka dzimšanas dienā. Pasākumā klātesošos ar dziesmām priecēs Mārtiņš Brauns, Niks Matvejevs un Ieva Sutugova.

Aleksandra Čaka balva šogad tiks pasniegta piekto reizi, svinīgā ceremonija tiek rīkota reizi divos gados un ir kļuvusi par svētkiem visiem dzejnieka daiļrades cienītājiem. Šis gads ir nozīmīgs ne tikai balvas apaļās jubilejas dēļ, bet arī tādēļ, ka pirmo reizi balvu saņems četri laureāti.

Aleksandra Čaka balvas pasniedzēji un dibinātāji ir Rīgas Dome un A. Čaka biedrība. (www.delfi.lv)