19. septembrī Igaunijas galvaspilsētas Valsts bibliotēkas Lielajā zālē notika Igaunijas mazākumtautību Asociācijas XXI Forums, kurā pēc sen izveidotās tradīcijas piedalījās I. Kozakēvičas LNKBA aktīvistu grupa. Foruma galvenais temats – jaunatnes audzināšanas aktuālie jautājumi. LNKBA Valdes priekšsēdētājs Rafi Haradžanjans un ģenerāldirektors Georgijs Tofans sveicināja ilgadīgo sadarbības organizāciju, kura kopš šī gada arī atrodas Kultūras ministrijas “paspārnē”. Viņi dalījās ar savām domām par pieteikto Foruma tematu un pastāstīja par grūtībam, kuras LNKBA cenšas pārvarēt šajā grūtajā priekš Latvijas ekonomikas un finanšu situācijā.

Tallinn-09-2009 (23)

Ar Foruma dalībniekiem sarunājās arī visai plaši pazīstams politiķis Marts Lārs. Pēc diskusijas sekoja klasiskās mūzikas koncerts, kuru organizēja Juris Žagars no Tallinas.

R. Haradžanjans sniedza interviju Igaunijas TV programmai. Notika sarunas ar radniecīgas organizācijas līderi Timuru Seifulinu par tālākās sadarbības un savstarpējo atbalstu jautājumiem.

21. septembrī LNKBA aktīvisti apmeklēja Igaunijas Skolotāju māju, kurā tika organizēts krāšņs svētku pasākums – veltījums Armēnijas Neatkarības dienai.

Tajā pašā dienā slavenajā Koncertzālē “Igaunija” tika īstenots koncerts “ Raimo Kangro – 60”. Programmas lielākajā daļā uzstājās Rafi Haradžanjans, kurš spēlēja klavierduetu kopā ar savu audzēkni, starptautisko konkursu laureātu, Reini Zariņu (pašlaik Reinis mācās Londonā). Koncerts bija lieliski apmeklēts, piedalījās pat viesi no Helsinkiem un Sankt – Pēterburgas. Igaunijas TV un radio to ierakstīja. Tika nofilmētas arī sarunas ar Rafi Haradžanjanu, kurš kopā ar izcilo pianisti Noru Noviku ilgus gadus sadarbojās ar ievērojamo komponistu Raimo Kangro (1949-2001). Savu uzstāšanos R. Haradžanjans un R. Zariņš bija veltījuši N. Novikas gaišajai piemiņai. Igaunijas Komponistu savienības ēkā tika atvērta izstāde, kurā – sakarā ar R. Kangro jubileju – ļoti lielā skaitā izstādīti N. Novikas un R. Haradžanjnas afišas un fotogrāfijas no dažādām pasaules valstīm.

Tallinn-09-2009 (7)

Vēl fotogrāfijas no Tallinas mūsu galerijā.