Pēdējo mēnešu laikā LNKBA ir organizējusi veselu virkni interesantu pasākumu, kuri saņēma ievērojamo sabiedrisko rezonansi.

Gaidot F.Šopēna lielo jubileju (200) Asociācija kopā ar Poļu biedrību “Polonēze” 21. februārī Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā organizējusi koncertu-konkursu, kurā skanēja ģeniālā poļu komponista mūzika (balādes, polonēzes, ekspromti, etīdes…) jauno Latvijas pianistu izpildījumā. Pasākumu atbalstīja Polijas vēstniecība Latvijā (zālē bija klāt konsuls B.Jablonskis), kura apbalvoja laureātus ar nelielām naudas prēmijām un dāvanām. Žūrijas komisiju vadīja JVLMA profesors Rafi Haradžanjans. Viņam palīdzēja profesors Jānis Maļeckis un E.Dārzina mūzikas skolas pasniedzeja Ilze Treija. Pirmo vietu izcīnīja skolniece Elīna Gaile, kurai ir labas tehniskas dotības un pievilcīga muzikalitāte. Otro vietu ieguva Antons Rasputjko no Jūrmalas, bet trešo – Anne Hallikmaa, JVLMA studente. Koncerta-konkursa panākums deva ideju rīkot šo pasākumu katru gadu, kā tradicionālo.

27. februārī LNKBA zālēs bija īpaši trokšņaini un jautri: daudzi mākslas mīļotāji bija ieradušies Slokas ielā 37, lai apsveiktu Asociācijas vadītāju Rafi Haradžanianu ar jubileju. Tā kā mūsu organizācijas prioritātes ir kultūra un vienotība – tika atrasta attiecīgs svinēšanas formāts. Vispirms tika atklāta gleznu izstāde. Tās nosaukums “Zivju diena” ir saistīts ar jubilāra Zodiaka zīmi. Ekspozīciju sastādīja gleznas uz šo tēmu, kā arī mākslinieka portreti. Starp vernisāžas dalībniekiem – Arturs Ņikitins, Valerijs Makovojs, Varuzs Karapetjans, Goča Huskivadze, Dmitrijs Čudinovs, Georgijs Krutojs, Vjačeslavs Telešs, Jans Maceha, Viktors Zimins, Sergejs Zinovjevs un citi. Turpmākā koncertā daudz spēlēja jubilārs – gan pats, gan ar pazīstamo pianisti Noru Noviku, gan ar audzēkņiem, gan ar 9-gadīgo dēlu Ispiru. Savas krāsas ienesa dažādu biedrību pārstāvji – baritons Vlads Šulmans, aktieris Mihails Karasikovs, krievu dziesmu ansamblis “Podružeņki” (vad. V.Buls), poļu mūziķis Eduards Fiskovičs. Pasākuma nobeigumā jubilārs un viņa dzīvesbiedre žurnāliste Hasmika uzaicināja viesus pie svinīga galda, kuram bija skaidri izteikts “armēņu akcents” – nacionālie ēdeini un dzērieni.

7. martā Rīgas I.Kozakēvicas Poļu skolā ar manāmu panākumu notika Moldāvu biedrības “Dačija” organizētais svētku koncerts “Merčisors” Tā “dvesele” – organizācijas vadītājs Georgijs Tofans. Izskanēja daudz spilgtu un savdabīgu koncertnumuru. Īpaši patīkami tas, ka dalībnieku vidū bija daudz jauno izpildītāju. Savus priekšnesumus publikai sniedza arī viesi no Kandavas un Tallinas.

12. martā Slokas ielā bija atvērta jauna izstāde “Pavasara noskaņa”. Tajā piedalījās labi pazīstamie mākslinieki – Evgeņija Stūre, Valerijs Makovojs, Dmitrijs Čudinovs, kā arī vesela virkne agrāk nezināmu Asociācijas namā gleznotāju. Atklāšanā skanēja latviešu mūzika jauno koklētāju dueta interpretācijā un Irinas Jogotas interesants stāstījums par garo ceļojumu pa Japānas pilsētām.

15. martā ungāru biedrība “Balaton” svinēja savas tautas nacionālos svētkus. 20. martā Lielajā zālē notika Rīgas grafiķu – pirmkārt, ekslibristu, – radoša tikšanās, 25. martā biedrība “Svitanak” bija organizējusi Baltkrevijas Neatkarības dienas svinēšanu. Bet 2. aprīlī bardi Tatjana Pohlo un Juris Tihomirovs sarīkoja autordziesmas vakaru.

Vēlāk tiks publicētas arī dažu no minēto pasākumu fotogrāfijas.

Pašlaik Asociācija un tās biedrības plāno Lieldienu pasākumus, tai skaitā bērniem. 15. aprīlī tiks atklāta jauna gleznu izstāde uz attiecīgo tēmu.