Dziedātājs, pedagogs, kultūras darbinieks.

Maksa Goldina biedrības „Ebreju kultūras mantojums” Valdes priekšsēdētājs, LNKBA Valdes loceklis. Dzimis Rīgā 1962. gadā. Vokālo izglītību ieguva Krievijā, sākumā Ņižnijnovgorodā – M.Gļinkas Valsts konservatorijā, pēc tam Maskavā – Maimonīda Valsts klasiskajā akadēmijā un Kantoru mākslas akadēmijā. No 2002. gada aktīvi sadarbojās ar Rīgas ebreju kopienu un Latvijas ebreju draudžu un kopienu padomi – sākumā kā Rīgas sinagogas kantors, pēc tam kā kultūras projektu organizators. No 2002. gada un līdz šai dienai organizēja Rīgā dažus desmitus ebreju un klasiskās mūzikas koncertus. Koncertus atbalstīja: Latvijas ebreju draudžu un kopienu padome, Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departaments, Izraēlas Vēstniecība Latvijā un Lietuvā, Igaunijas Vēstniecība Latvijā, Vācijas Vēstniecība Latvijā, Krievijas Vēstniecība Latvijā, LNKBA, Dutch Jewish Humanitarian Fund.

Divu Rīgas mūzikas festivālu mākslinieciskais vadītājs: Mihaila Aleksandroviča I Starptautiskā ebreju mūzikas festivāla – 2007. gadā un festivāla „Atceroties diriģenta roku”, kas bija veltīts LMA profesores Ludmilas Pismennajas piemiņai – 2012 gadā.

2003. gadā organizēja ebreju tradicionālās mūzikas ansambļi RIGA KLEZMER BAND, kura sastāvā ir zināmie Rīgas mūziķi – Jurijs Savkins (vijole), Eduards Raubiško (klarnete) un Jurijs Kaspers (klavieres).
2006. gadā organizēja Rīgas sinagogas zēnu kori.

Kā ebreju tradīciju un kultūras eksperts, Vlads Šuļmans bija dažu Rīgas kino- un teātra uzvedumu konsultants: izrādē„Zēns Motls” pēc Šolom-Aleihema (Rīgas teātris„Obshestvo Svobodnih Aktjorov”, režisors – S.Losevs) – 2006. gadā, filmā„The Courageous Heart of Irena Sendler” (Hallmark Hall of Fame, USA, režisors – Džons K.Harisons) – 2008. gadā, izrādē „Kabalas noslēpumi” pēc I.Baševisa-Zingera (Jaunais Rīgas teātris, režisors – A.Hermanis) – 2012 gadā.

Aktīvi propagandē ebreju kultūru un mūziku Latvijā un ārvalstīs. Dažu Latvijas ebreju mūzikas koncertu programmu autors. Tostarp arī Latvijas ebreju liturģiskās mūzikas programma – ar jauniešu kora „Balsis” vīru ansambļi (diriģents Ints Teterovskis). Šī programma bija prezentēta 2009. gadā 10. septembrī koncertā Latvijas Nacionālajā Operā.

V.Šuļmans ierakstīja divus kompaktdiskus: „Rīgas getto dziesmas” – 2001. gadā un „Nodedzināto sinagogu melodijas” ar ērģelēm un jauniešu kora „Balsis” vīru ansambli – 2009. gadā.

Kā dziedātājs V.Šuļmans koncertēja Latvijā, Igaunījā, Lietuvā, Polijā, Čehijā, Izraēlā un Krievijā. Piedalījās 3 Starptautiskajos vokālistu konkursos – Varšavā (1994. gadā) un Kaļiņingradā (1992. gadā un 1994. gadā).

Dziedātāja mākslinieciskajā repertuārā ir aptuveni 300 klasiskā un ebreju repertuāra skaņdarbu dažādās valodās: ivritā, idišā, itāļu, latviešu, krievu, vācu, angļu, poļu, ukraiņu.

2008. gadā Vlads Šuļmans bija godalgots ar LR Kultūras ministrijas Atzinības rakstu par ieguldījumu vienotas un kultūras dažādībā harmoniskās sabiedrības veidošanā Latvijā un aktīvu darbību LNKBA.

Vlada Šuļmana hobijs ir šahs, viņš bija četrkārtējs Rīgas čempions šahā, kā arī Krievijas Kirovas un Ņižnijnovgorodas apgabalu un Permas šaha čempions.