Aicinām Jūs pievienoties projektam “Vispasaules Lieldienas”

Jau ikgadēji Lieldienas Kalnciema kvartālā svinēsim saskaņā ar tautas tradīcijām, tomēr šogad, 30.martā ar aktīvu kultūras programmu aicinot uzstāties dažādu tautu folkloras kopas un ansambļus ar muzikāliem priekšnesumiem, paralēli tām paužot savai tautai raksturīgās Lieldienu tradīcijas darbnīcu formātā, priekšplānā šogad virzot starpkultūru dialoga veicināšanu. Kalnciema kvartāls ir ērti pieejams un atvērts ikvienam Rīgas iedzīvotājam un arīdzan ārvalstu tūristiem, kuri, to apmeklējot , tiek aicināti iepazīt dažādu tautu kultūru. Programmā tiks izdziedātas dažādu tautību tautas dziesmas un veikti dažādi rituāli, kas saistās ar Lieldienu ticējumu un svinību ieražām, saskaņā ar konkrētās tautības tradīcijām. Dienas garumā Kalnciema kvartālā notiks Lieldienu tirgus, kurā amatnieki būs sarūpējuši īpašus amatniecības izstrādājumus ar Lieldienu tematiku, bet zemnieki – mielastu svētku galdam, kā arī norisināsies šūpošanās lielajās šūpolēs.

Projekta mērķis:

  • Iesaistīt iedzīvotājus un Rīgas viesus kultūras dzīves norisēs interesantā un atraktīvā veidā;
  • Nodot un aktualizēt dažādu tautu tradīcijas un ieražas jaunākajām paaudzēm, un popularizēt šīs tradīcijas galvaspilsētas viesiem;
  • Veicināt dažādu tautību tradicionālās kultūras kopēju un popularizētāju iespējas uzstāties plašai publikai;

Uzdevumi:

Ikgadēja tradicionālā kultūras pasākuma – Lieldienu īstenošana Kalnciema kvartālā;

  • Kvalitatīva Lieldienu pasākuma norises koordinēšana un nodrošināšana;
  • Sadarbības veidošana ar Latvijas mazākumtautību biedrībām un savienībām un programmas izstrāde;
  • Radošo darbnīcu izveide un kvalitatīva nodrošināšana visa pasākuma garumā.

Projekta plānotais apmeklētāju skaits: ~6000-7000

Kalnciema kvartāla kultūras pasākumi palīdz attīstīties un kļūt populārām dažādām jaunrades un uzņēmējdarbības iniciatīvām, kā arī veicina sabalansētu kultūras izplatību visā galvaspilsētā.

Mākslinieciskais risinājums

 Folkloras mūzikas koncerts notiks uz skatuves, kas atrodas ābeļdārzā. Rotaļas un rituāli norisināsies uz skatuves, kā arī ābeļdārzā, aptverot visu kvartāla teritoriju. Skatuve atrodas pagalma vidū, apkārt tai veidojas dažādas zonas, kurās atradīsies Lieldienu tirdziņa dalībnieki ar savu darbnīcu. Lielās šūpoles tiks uzstādītas pagalma daļā pie restorāna, kur atrodas arī karuselis.

Projekta vadītāja: Una Meiberga

Projekta koordinatore: Kristīne Putniņa tālr. 27601226