Вaltijas filmu dienas ir trīs valstu kino institūciju – Nacionālā kino centra, Lietuvas kino centra un Igaunijas Filmu institūta – iniciatīva un kopīgi veidots pasākums, stiprinot trīs Baltijas valstu sadarbību kino jomā un vairojot skatītāju zināšanas par kaimiņvalstu filmām.
23. un 24. augustā Rīgā  Kino “Splendid Palace”  notiek  bezmaksas kinoseansi, katrā valstī demonstrējot pa divām spēlfilmām no katras kaimiņvalsts un tiekoties ar filmu autoriem.

FILMU PROGRAMMA:

23. AUGUSTS
18:00
SENEKAS DIENA / SENEKOS DIENA
režisors Kristijons Vildžūns (Kristijonas Vildžiūnas), 105’, Latvija/Lietuva/Igaunija, 2016
Ir 1989. gads – pēdējais padomju ēras gads Viļņā. Trīs 18 gadus veci draugi nodibina Senekas brālību. Par viņu moto kļūst frāze “Dzīvo katru dienu tā, it kā tā būtu pēdējā”. Mīlas trijstūris izjauc brālību laikā, kad visa tauta saliedējas un sadodas rokās, izveidojot Baltijas ceļu. Pēc divdesmit pieciem gadiem galvenais varonis, kurš dzīvo šķietami veiksmīgu dzīvi, ir vīlies sevī. Viņš aptver, ka pats ir nodevis Senekas brālības ideju, kas reiz nozīmēja tiekšanos pēc piepildītas dzīves, un ir kļuvis par vienaldzīgu savas dzīves vērotāju. Viņš ir spiests atvērt savas pagātnes Pandoras lādi.

20:30
MULSUMA DIENAS / PÄEVAD, MIS AJASID SAGADUSSE
režisore Trīna Rūmeta (Triin Ruumet), 105’, Igaunija, 2016
Traģikomisks stāsts par jaunu vīrieti, kurš mēģina atrast dzīves jēgu vasaras svelmē deviņdesmito gadu beigu Igaunijā. 27 gadus vecais Allars dodas no vienas provinces ballītes uz otru, satiekot kolorītus tēlus un nokļūstot arvien mulsinošākās situācijās. Augošā spriedze un absurdie notikumi Allaram liek nopietni pārdomāt dzīvi. Ir sācies neprātīgs ceļojums.

24. AUGUSTS
18:00
ZUPAS PILSĒTAS SLEPENĀ BIEDRĪBA / SUPILINNA SALASELTS
režisors Marguss Paju (Margus Paju), 95’, Igaunija, 2015
Desmitgadīgā Marī ir pārliecināta, ka vecākiem darbs ir svarīgāks par viņu, taču, par laimi, viņai ir lielisks vectētiņš — profesors, kuram piemīt tāds pat atklājēja gars kā Marī. Kopā ar draugiem Marī bauda piedzīvojumu pilnu vasaru līdz brīdim, kad pilsētu pārņem noslēpumaina slimība — visi pieaugušie sāk uzvesties kā bērni. Slimības sekas ir draudīgas, un Marī uzņemas rast risinājumu.
Igauņu režisora Margusa Paju jauneklīgā debija Igaunijā ir kļuvusi par visu laiku skatītāko ģimenes filmu.

20:00
EMĪLIJA / EMILIE
režisors Donats Ulvids (Donatas Ulvydas), 120’, Lietuva, 2017
1972. gada pavasaris, jaunieši iziet Kauņas ielās, lai pieprasītu Lietuvas neatkarību. Emīlija – topošā aktrise – kopā ar pūli soļo pretī savai sapņu dzīvei. Emīlija uz Kauņu paņēmusi līdzi savu lielāko noslēpumu, un viņai jācīnās ne tikai par savu, bet arī par draugu likteni. Dzīve Kauņā nav tāda, kādu viņa izsapņojusi, – pēkšņi Emīlijas dzīvē ienāk meli, nodevība un mīlestība, un viņai jācenšas nosargāt ne tikai savu noslēpumu, bet arī dzīvību. Savas pārliecības dēļ Emīlija ir gatava uz visu.